midye-box-banner

Midye Box ve Soner Karaca


Aslen Sivas’lı olan Soner Karaca 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukken yaz tatillerini Balıkesir - Altınoluk’ta geçirirken en sevdiği şey, limanda balık tutup, midye dolma yeme keyfini yaşamaktı. Tam bir midye dolma aşığı olan Soner henüz ilkokula giderken en yakın arkadaşıyla bu sevgisini bir üste seviyeye taşıyıp midye dolma satmak istedi, fakat tüm midyeleri yiyip bitirmekten korktukları için bundan vazgeçtiler. Ancak içindeki midye dolma sevgisi hiçbir zaman bitmedi.

Ege Üniversitesi’nde okurken İzmir usulü midye dolmanın İstanbul’da da olması gerektiğini düşündü ve bunu sağlıklı çiftlik midyeleriyle, tertemiz bir şekilde müşteriye sunacağı konsept bir midye dolmacı açmaya karar verdi.

midye-box-soner

2017’ de ilk midye dolma dükkanını açarken bir hayali vardı; Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Midye Box’ın midye dolmalarının lezzetini tattırmak ve tüm dünyaya bunu duyurup sevdirmek.

Kısa sürede gerçekleşen bu hayaliyle hala büyümeye devam eden Midye Box günün her anında çeşit çeşit midye dolmaları taptaze olarak, içinizi ısıtan sohbet ve neşesiyle birlikte lezzetlerini siz değerli misafirleriyle buluşturuyor.

Ailelerin eğlenceli bir lezzet durağı haline getirdikleri Midye Box, Bakırköy’ün Ataköy mahallesinde küçük bir dükkanda başladı. Kısa süre içinde lezzeti Ataköy dışına taşarak tüm İstanbul’u sarınca müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak için Bakırköy’de ilk restoran hizmetini veren midye dolmacı konseptiyle açıldı.

Kısa süre sonra ise Midye Box lezzetinin ünü yurt dışına taştı. 2021 yılı Şubat ayında Kuveyt’te ilk konsept midye dolma dükkanını açarak Türkiye’den yurtdışına ilk franchise veren midye dolmacı olma ünvanını alarak ve çok yakında dünyanın bir çok noktasında çeşit çeşit midye dolmalarıyla Midye Box ilkleri başarmaya devam ediyor.

midye-box-lezzet
Basında ve Sosyal Medyada Midye BOX

Bizi Anlatan Başlıklar !